Τη δεύτερη της ήττα στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Νεανίδων γνώρισε η ομάδα μας από την Πάφο, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Άκης Κλεάνθους στην Πάφο.

Τα κορίτσια του Ζάριτς ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (20-17), ωστόσο μετά από ένα άσχημο τρίτο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ 21-09 επέτρεψαν στην γηπεδούχο ομάδα να δημιουργήσει διαφορά ασφαλείας την οποία κατάφεραν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού να διευρύνουν.

Δεκάλεπτα: 09-06, 11-11, 21-09, 19-08

Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πέντε αναμετρήσεις περιλάμβανε το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Κ18.

Τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μετρούν μέχρι στιγμής οι Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ και ΑΠΟΠ Πάφου, οι οποίες στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής επικράτησαν των ΑΕΛ και Κεραυνού Στροβόλου αντίστοιχα.

Νίκες σημείωσαν επίσης οι ΕΘΑ Έγκωμης ΚΑΙ Ανόρθωση Αμμοχώστου κόντρα στους Α.Ο. Αραδίππου και Youth Stars αντίστοιχα, ενώ ο ΑΠΟΕΛ πήρε την νίκη με 20-0 κόντρα στον Άρη, χωρίς διεξαγωγή αγώνα, μετά την απόσυρση του τελευταίου από το πρωτάθλημα.