Εκτός έδρας νίκη για τον Κεραυνό, που επικράτησε στην Λάρνακα της ΑΕΚ με 98-46.

Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη για τον Κεραυνό, που παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Στροβόλου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα με 22-8 στην πρώτη περίοδο, ενώ μέχρι το τέλος του Α’ ημιχρόνου το σκορ έφθασε στο 50-22.

Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε το παιχνίδι και στην συνέχεια με την ομάδα του Στροβόλου να φέρνει το σκορ στο 71-32 στο τρίτο δεκάλεπτο και με 98-46 στο τέλος του αγώνα.

Κορυφαία της αναμέτρησης ήταν η Θεολόγου με 22 πόντους, ενώ διακρίθηκε επίσης η Σαρπ με 21 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-22, 22-50, 32-71, 46-98

Πετρολίνα ΑΕΚ (Βεσελίν Ρότζια): Μέρτζιου, Χατζήμπεη 9, Γεννίτσαρη 9 (1), Δημητρίου 2, Κλόκκαρη 9 (1), Λάκοβιτς 12, Μιχαήλ 1, Ηλία 4 .

Κεραυνός (Χρίστος Στυλιανίδης): Σαρπ 21 (2), Πιτσιλλίδου 12 (2), Αθανασίου 12, Νικολάου 4, Μερκούρη 8, Αναξαγόρα, ΝΙκοδήμου 8 (1), Ρουσσάκη 9 , Θεολόγου 22, Κουρσάρη 2.