Η ομάδα του Χρίστου Στυλιανίδη επανήλθε στις νίκες και μάλιστα με επιβλητικό τρόπο αφού κέρδισε στο Λευκόθεο τον ΑΠΟΕΛ με 101-33.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο προέβαλε αντίσταση η γηπεδούχος ομάδα (12-15) η οποία από το 10′ λεπτό και μετά αφέθηκε στις ορέξεις των γυναικών του Στυλιανίδη η οποίες καθώς περνούσε ο χρόνος φόρτωναν το καλάθι της αντιπάλου όλο και περισσότερο. Σκορ ημιχρόνου 17-37.

Τέσσερις παίκτριες της ομάδας μας σημείωσαν διψήφιο αριθμό: Σαρπ 23, Αθανασίου 17, Θεολόγου 16, Μερκούρη 15 (1) ενώ 5 ξεχωριστές παίκτριες πέτυχαν συνολικά 8 τρίποντα Σαρπ (2), Αθανασίου (1) Αναξαγόρα (3), Νικοδήμου (1), Μερκούρη 15 (1).

*Επόμενος αντίπαλος η ΕΝΑΔ στις 11/12 στον Άγιο Δομέτιο.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 17-37, 21-69, 33-101

ΑΠΟΕΛ (Νέμανια Μπιέντοφ): Σιάλου, Γεωργίου, Αμπουαλγουάνα 2, Παπαγιάννη 12 (2), Ιωάννου 9, Ακαθιώτη, Κούλουρου 6 (2), Παντζιαρά, Χριστοδούλου, Γουάλτον 4.

Κεραυνός (Χρίστος Στυλιανίδης): Σαρπ 23 (2), Πιτσιλλίδου 5, Αθανασίου 17 (1), Νικολάου 4, Αναξαγόρα 9 (3), Νικοδήμου 7 (1), Ρουσάκη 2, Μερκούρη 15 (1), Θεολόγου 16, Κουρσάρη 3.