Νικηφόρο πέρασμα από τον Άγιο Δομέτιο για την ομάδα του Χρίστου Στυλιανίδη η οποία ξεπέρασε και το εμπόδιο της ΕΝΑΔ κερδίζοντας με 58-40. Σκορ ημιχρόνου 17-27.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε από την αρχή να επιβάλει το δικό της ρυθμό παίρνοντας από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο σημαντικό προβάδισμα (06-15).

Στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου η ΕΝΑΔ ανέβηκε επιθετικά και ήταν αρκετά ανταγωνιστική χωρίς ωστόσο να μειώση τη διαφορά.

Στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα προσπάθησε για το “Come back” ωστόσο η διαφορά δυναμικότητας ήταν σημαντικός παράγοντας και έτσι το ροζ φύλλο κατάληξε φυσιολογικά στον Κεραυνό.

Πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης η Πιτσιλλίδου με 13 και ακολούθησε η Σιάρπ και η Μερκούρη με 12 και 10 αντίστοιχα.