Tη δεύτερη του διαδοχική νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα πέτυχε ο Κεραυνός, που επικράτησε μέσα στον Στρόβολο του ΑΠΟΕΛ με 78-44.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο με τις “ερυθροκίτρινες” να παίρνουν προβάδισμα τριών πόντων (21-18).

Στην συνέχεια η ομάδα του Χρίστου Στυλιανίδη ανέβασε τον ρυθμό της και έφερε την διαφορά στους δεκατέσσερις πόντους μέχρι το ημίχρονο (43-29).

Στην επανάληψη ο Κεραυνός παρέμεινε μπροστά στο σκορ, που έφθασε στο 61-38 στο τρίτο δεκάλεπτο και με 78-44 στο τέλος του αγώνα.

Κορυφαία του αγώνα η Θεολόγου που σημείωσε 21 πόντους (1 τρίποντο). Από τον ΑΠΟΕΛ ξεχώρισε η Ιωάννου με 19 πόντους (2 τρίποντα).