Με νίκη προχώρησε η ομάδα μας για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ γυναικών κερδίζοντας εύκολα την ΕΝΑΔ με 71-42.

Η ομάδα μας από την αρχή έδειξε ότι ήταν το φαβορί για το «ρόζ» φύλλο αφού κατάφερε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (21-07) να πάρει κεφάλι στο σκορ και σταδιακά να χτίζει στη διαφορά. Σκορ ημιχρόνου 39-13.

Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε ο αγώνας και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κεραυνό να διατηρεί το προβάδισμα με 53-26 στην τρίτη περίοδο και στο τέλος να φτάνει εύκολα στο τελικό 71-42.

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των κοριτσιών του Τάκη Μιραλλάη η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανές γεγονός που επέτρεψε στον Χρίστο Στυλιανίδη να δοκιμάσει ορισμένα πράγματα που είχε στο μυαλό του, ενώ έδωσε και χρόνο συμμετοχής σε όλες τις καλαθοσφαιρίστριες που είχε στη διάθεση του.

Δεν αγωνίστηκαν η αρχηγός της ομάδας μας Άντρια Πιτσιλλίδου η οποία εξακολουθεί να ταλαιπωρείται με τραυματισμό στην ωμοπλάτη καθώς επίσης η Ζάριτς και Ρ.Ρουσάκη.

Πρώτη σκορερ του αγώνα η Σαρπ με 24 πόντους, ενώ εξαιρετικές ήταν επίσης για τον Κεραυνό οι Θεολόγου και Ρουσσάκη με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-7, 39-13, 53-26, 71-42

Κεραυνός (Χρίστος Στυλιανίδης): Σαρπ 24 (3), Αθανασίου 7, Νικολάου, Αναξαγόρα, ΝΙκοδήμου 7 (1), Ρουσσάκη 13 (3), Μερκούρη 2, Θεολόγου 16, Κουρσάρη 2.

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Τάκης Μιραλλάης): Ε. Κωνσταντίνου, Πηλακούτα 10, Γεωργίου 12 (1), Παπαδοπούλου, Τσολιά 2, Χ. Κωνσταντίνου 4, Μύθιλλου. Τέιλορ 10, Αθανασίου, Μ. Καλλιάνου 4.