Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ16 – Περιφερειακή Κατηγορία – Play Off

Ο Κεραυνός νικητής της περιφερειακής κατηγορίας

Ολοκληρώθηκε το Πρωτάθλημα Παίδων της περιφερειακής κατηγορίας με την ομάδα μας να κατακτά την πρώτη θέση μετά από διπλή μονομαχία με την ομάδα του Ζήνωνα.

Η ομάδα μας μετά τον “άδικο” αποκλεισμό της από την Επίλεκτη κατηγορία αγωνίστηκε το πρωτάθλημα της Περιφέρειας Λευκωσίας όπου τερμάτισε στην πρώτη θέση με 6 νίκες σε ισάριθμους αγώνες (6-0) . Τη δεύτερη θέση κατέλαβε η ΕΘΑ Έγκωμης (3-3).

Στην αντίστοιχη Περιφερειακή κατηγορία της Λάρνακας / Λεμεσού τερμάτισαν στις δύο πρώτες θέσεις οι Ζήνωνας (7-1) και Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου (6-2).

Τα δύο ζευγάρια από κάθε γκρουπ (1-2) αγωνίστηκαν μεταξύ τους σε διπλές μονομαχίες και στον μεγάλο τελικό πέρασε  ο Κεραυνός επικρατώντας του Αθλητικου Όμιλου Αραδίπου και ο Ζήνωνας επικρατώντας της ΕΘΑ.

Στον διπλό τελικό η ομάδα μας επικράτησε, στον πρώτο αγώνα, του Ζήνωνα μέσα στο Κώστας Παπαέλληνας με  +34 πόντους (81-47) ενώ ο δεύτερος αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Κοινοτικό Λάρνακας όπου εξήλθε ισόπαλος με 62-62.

ΖΗΝΩΝΑΣ Vs ΚΕΡΑΥΝΟΣ (62-62)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Λεκισβίλη): Κ.Aδαμιδης 12 (2), Σ. Γονατας 2, Γ. Χριστοφοριδης, Π. Γαβριηλ 4, Ν. Παπαδημητριου 21(3),  Η. Λιασιδης 23 (2), Μ. Χριστοδουλου, Χρ. Γιαξης, M. Aναστασιου, K. Πασχαλη.