Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18

Διπλό και από την Παλουριώτισσα για την ομάδα μας η οποία, μετά την ήττα αποκλεισμό στο Κύπελλο, πήρε σημαντική νίκη απέναντι στον Αχιλλέα με 66-60.

Η ομάδα του Λεκισβίλι είχε εκπληκτικό ξεκίνημα (0-12)  και μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου πήρε διψήφια διαφορά (15-28) .

Στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου δέχτηκε πίεση από τους γηπεδούχους οι οποίοι βρήκαν εύκολα καλάθια και κατάφεραν να ψαλιδίσουν τη διαφορά μέχρι το τέλος (39-43) με ένα επιμέρους σκορ 24-15.

Στην επανάληψη η ομάδα μας βελτιώθηκε  και κατάφερε να πάρει για ακόμη μια φορά διαφορά ασφαλείας (49-59) και παρά το γεγονός ότι ο Αχιλλέας πλησίασε στο 4′ δεκάλεπτο μέχρι το -3, κατάφερε να πάρει στο τέλος το ροζ φύλλο διατηρώντας το αλάνθαστο στη κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας.

?Αχιλλέας Καϊμακλίου VS Κεραυνός Στροβόλου (60-66)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Λεκισβίλι): Αποστολιδης 3, Χριστοφορίδης 8, Παπαδημητριου 27, Λιασίδης 10, Γιαξής 8, Κανταρτζής 1, Τσιελεπας 9.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-28, 39-43, 49-59, 60-66

*Στους τραυματίες για την ομάδα μας μετά τον Αδαμίδη και Γονατά προστέθηκε και ο Αποστολίδης ο οποίος αποχώρησε με διάστρεμμα αστραγάλου. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Παπαδημητρίου με 27π.