Πρώτη νίκη για την ομάδα εφήβων του Κεραυνού η οποία μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα κέρδισε τον Απόλλωνα με 76-72 .

Ο αγώνας που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό Κώστας Παπαέλληνας ήταν πολύ καλός και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον σε όσους το παρακολούθησαν.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα κάλο ημίχρονο. Η ομάδα του Ν.Ηλιάδη κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 37-31 ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Α.Λεκισβίλι αντέδρασε και με δυνατή άμυνα και καλή επιθετική συγκομιδή κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό με τις δύο ομάδες τα δίνουν όλα για το ροζ φύλλο. Η εναλλαγή στο σκορ ήταν το κύριο στοιχείο της τελευταίας περιόδου ενώ στην τελευταία επίθεση το σκορ ήταν 73-72 για τον Κεραυνό.

Το τελικό 76-72 διαμόρφωσε ο Α.Παφίτης με τρίποντο στη λήξη της τελευταίας επίθεσης με τον Απόλλωνα πλέον να μην έχει χρόνο για να αντιδράσει.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες οι οποίες πέραν από το αγωνιστικό ήθος που τους διάκρινε μας πρόσφεραν θέαμα και υποσχέσεις για ακόμη καλύτερες μπασκετικές ημέρες.

4η Αγωνιστική U18_Α ΚΕΡΑΥΝΟΣ Vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (76-72)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-14, 18-23, 25-18, 20-17