ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ

18/11/2020: Δεν τα κατάφερε ο Κεραυνός στην Τσεχία, όπου γνώρισε την ήττα από την Νίμπουρκ με 96-69, σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Basketball Champions League.

Η Τσέχικη ομάδα μπήκε από νωρίς δυνατά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας με το τέλος της α’ περιόδου να προηγείται με 33-21, ενώ στο ημίχρονο το σκορ είχε φθάσει στο 59-38. Ο Κεραυνός κατάφερε να μειώσει την διαφορά στο σκορ στην γ’ περίοδο, σε 72-56, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο τέταρτο δεκάλεπτο και στο τέλος πήραν την νίκη με τελικό σκορ 96-69.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-21, 59-38, 72-56, 96-69

Νίμπουρκ (Oren Amiel): Dalton 16 (4), Jirak, Kovar 4, Rylich, Tuma 2, Benda 8 (2), Hruban 16 (2), Kriz 9 (3), Obasohan 21 (3), Prewitt 14 (3), Zimmerman 6.

Κεραυνός (Χριστόφορος Λειβαδιώτης): Ντάνιελς 4, Χαντ 4, Παπαδημητρίου, Ραζής 5, Ρόρι 2, Κινγκ 3, Κορωνίδης, Μιχαήλ 13 (3), Ρόζελ 15 (2), Στυλιανού 10 (2), Θεοχαρίδης, Γουίλιαμσον 13.