ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U14 – ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 στην Επίλεκτη Κατηγορία για την 6η αγωνιστική.

Η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα ΕΘΑ, πέτυχε το έξι στα έξι, επικρατώντας εκτός έδρας του Youth Stars με 43-17, ενώ στην Λάρνακα είχαμε μεγάλο ντέρμπι όπου ο Κεραυνός πέτυχε μία δύσκολη νίκη κόντρα στην Πετρολίνα ΑΕΚ με 32-30, ανεβαίνοντας έτσι στην 2η θέση και ρίχνοντας τους «κιτρινοπράσινους» στην 3η, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στους 10 βαθμούς.

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και η Ανόρθωση, επικρατώντας μέσα στην Λευκωσία του Αχιλλέα Καϊμακλίου με 31-20. Η 6η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί με την αναμέτρηση Απόλλωνας-Ζήνωνας, που θα διεξαχθεί στις 24 Ιανουαρίου.

ΠΕΤΡΟΛΙΝΑ ΑΕΚ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ 30-32

Η ομάδα μας πέτυχε σπουδαίο διπλό στη Λάρνακα επικρατώντας με ένα καλάθι διαφορά της γηπεδούχου ομάδας ΑΕΚ.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και οι δύο ομάδες παρουσίασαν από μια καλή περίοδο (02-09 & 13-05) με το ημίχρονο να βρίσκεται η γηπεδούχος στο +1 (15-14).

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για τη νίκη ωστόσο στο τέλος νικήτρια ήταν η ομάδα μας η οποία με τη νίκη της αυτή έφτασε την ΑΕΚ στη 2η θέση της βαθμολογίας δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο και αήττητη ΕΘΑ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 02-09, 13-05, 07-08, 08-10.

*Επόμενος αγώνας: ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου VS ΑΠΟΛΛΩΝ 21/1/2017_17:00