Με την φόρα του Super Cup μπήκε στο φετινό πρωτάθλημα η ομάδα του Χρίστου Στυλιανίδη

Η ομάδα μας επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και κέρδισε μέσα στη Λεμεσό την ομάδα του Απόλλωνα με 62-42 παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της γηπεδούχου ομάδας.

Ο Κεραυνός μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ και να ελέγχει το ρυθμό. Σκορ ημιχρόνου 14-29.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση και να μαζέψει τη διαφορά κερδίζοντας το επιμέρους δεκάλεπτο με 18-14 ωστόσο τα κορίτσια του Στυλιανίδη στο τέλος σοβαρεύτηκαν και πήραν τη νίκη ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα.

Κορυφαία του αγώνα ήταν η Τζανάι Σαρπ που σημείωσε 25 πόντους (1 τρίποντο), ενώ διακρίθηκαν επίσης οι Αθανασίου και Θεολόγου με 14 και 10 πόντους αντίστοιχα.