ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΕΚ Vs ΚΕΡΑΥΝΟΣ (46-72)

Με ακόμη μια νίκη προχώρησε η ομάδα γυναικών του Κεραυνού η οποία κέρδισε την ΑΕΚ στο Κίτιον με 72-46. (Σκορ ημιχρόνου 19-37).

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από τα αρχικά στάδια του αγώνα και κατάφερε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο να προηγηθεί με διψήφια διαφορά και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με +18.

Η διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο ανέβηκε στο + 31 και έτσι το 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα για να ολοκληρωθεί το τελικό 46-72 για την ομάδα μας.

ΑΕΚ Vs ΚΕΡΑΥΝΟΣ (46-72)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 05-18, 14-19 (19-37), 08-21 (27-58), 19-14 (46-72)

Πετρολίνα ΑΕΚ (Σταύρος Σταύρου): Τσενακλίεβα, Γεννίτσαρη 6, Παπαδοπούλου 3, Μιχαήλ 4, Σούπρα, Καραγιάννη 4, Κλόκκαρη 10, Βούρκα, Βύραζιηκ 6 (2), Σινκ 13, Ανδρέου.

Κεραυνός Στροβόλου (Χρίστος Στυλιανίδης): Κασάπη 11 (1), Νικολάου, Κυριάκου, Νικόλα 6, Έιβερι 19 (3), Ρουσσάκη 6 (2), Μερκούρη 8, Θεολόγου 17, Ζάριτς 5.