ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΑΝΔΡΩΝ U14 – ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Συγκλονιστικός αγώνας πραγματοποιήθηκε στον Στρόβολο για την 2η αγωνιστική της Επίλεκτης κατηγορίας του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ (U14) παμπαίδων μεταξύ του Κεραυνού και της ΑΕΚ με νικήτρια τη φιλοξενούμενη ομάδα με 45-47.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο ημίχρονο με 22-19 ωστόσο στην επανάληψη η ΑΕΚ ήταν πιο εύστοχη και κατάφερε, με πιεστική άμυνα και εκμεταλλευόμενη την απουσία δεύτερου οργανωτή* στον αγώνα, να προηγηθεί στο σκορ με 30-38 (επιμέρους σκορ 08-19)!

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας προσπάθησε για την ανατροπή και με πρώτο βιολί τον Χ.Γιανναρά* κατάφερε να ανατρέψει τη διαφορά και να προηγηθεί εκ νέου με 45-44 ωστόσο τον τελευταίο λόγο είχε η ΑΕΚ η οποία ευστόχησε στην τελευταία της επίθεση διαμορφώνοντας το τελικό 45-47.

*Η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Λιασσίδη ενώ αποχώρησε από το παιχνίδι ο Αποστολίδης με διάστρεμμα.

*Από τον αγώνα 5 καλαθοσφαιριστές (3 Κεραυνού & 2 ΑΕΚ) αποβλήθηκαν με 5ο φάουλ.

*Πρώτος σκόρερ του Αγώνα ο Γιανναράς με 33π.

ΠΕΡΙΟΔΟΙ: 13-06, 09-13 (22-19), 08-19 (30-38) , 15-09 (45-47).