Δέυτερη ήττα για την ομάδα εφήβων του Κεραυνού αυτή τη φορά εκτός έδρας από τον ΑΠΟΕΛ με 62-46.

Η ομάδα μας παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε καλά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με 13-07 ωστόσο μετά από ένα καταστροφικό δεύτερο δεκάλεπτο επέτρεψε στη γηπεδούχο ομάδα να σκοράρει εύκολα καλάθια και να ανατρέψει τα δεδομένα και να πάρει κεφάλι στο σκορ με +8 και το επιμέρους σκορ (21-07).

Στην επανάληψη η ομάδα μας προσπάθησε ωστόσο το ΑΠΟΕΛ έβρισκε τις λύσεις και κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά μέχρι το τέλος.

Για την ομάδα μας δεν αγωνίστηκαν οι Ορέστης Ανδρεόυ και Θεόδωρος Παναγιώτου. Ο πρώτος ο οποίος είναι και ο ιθύνων νους της ομάδας απουσίαζε για προσωπικούς λόγους ενώ ο δεύτερος ήταν τραυματίας.

Στον αγώνα χρόνο συμμετοχής πήρε και ο νεαρός Χ.Γιανναράς ο οποίος αγωνίζεται στους U14 του Κεραυνού.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 07-13, 21-07, 21-21, 13-05

ΑΠΟΕΛ (Μ. Τσαγγαρίδης): Ντουκάν 22 (3), Κανταρτζής 10 (2), Κουσαρίδης 8, Τρυφόνοβ 6, Χαριδήμου 16 (1), Κουλουμπρής, Ζαβός.

Κεραυνός (Α. Λεκισβίλη): Δουκανάρης 9 (1), Παφίτης 3 (1), Κρέτσος, Αριστοδήμου 12, Πατσαλής 3 (1), Συνεφακόπουλος, Γιανναράς, Σταυρινίδης 19.