ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ

17/12/2021: Ο Κεραυνός Στροβόλου πήρε παιχνίδι στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Αχιλλέα Καϊμακλίου, με 90-51. MVP του παιχνιδιού ο Άντονι Μάλκομ, με 20 πόντους, 4 τρίποντα, 17 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Ο Αχιλλέας πέτυχε πρώτος καλάθι στο 1’ με τον Τρετιακόβ για το 2-0, όμως ο Κεραυνός πέτυχε 9 σερί πόντους μέχρι το 6’ κάνοντας το 11-2. Η διαφορά των γηπεδούχων ανέβηκε στο +11 στο 7’ (16-5) και το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου ήταν 21-13.

Στη δεύτερη περίοδο ο Αχιλλέας μπήκε καλά, μειώνοντας σε 21-19 στο 13’. Στο 16’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα η εύστοχη βολή του Μπράουν, ενώ λίγα δευτερόλεπτα μετά ο ίδιος παίκτης γύρισε το παιχνίδι σε 30-28 για την ομάδα του Αχιλλέα. Ο Κεραυνός μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με το τρίποντο του Μάλκολμ στο 17’ για το 31-30. Η ομάδα του Στροβόλου κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με σκορ 42-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κεραυνός ανέβηκε στο +10 στο 22’ (45-35), ενώ αυξήθηκε στο +14 μέχρι το τέλος της περιόδου που έληξε με σκορ 62-48. Στην τελευταία περίοδο ο Κεραυνός έλεγχε τον αγώνα, παίρνοντας τη νίκη με 90-51.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-13, 42-33, 62-48, 90-51

Κεραυνός (Ντίνος Καλαμπάκος): Μπερνς 17 (1), Μάλκολμ 20 (4), Τίγκας 11, Ραζής 6 (1), Γιαξής, Μιχαήλ 3, Μόρισον 15, Λιασίδης, Μαραγκός 14 (1), Πασιαλής 4

Αχιλλέας Καϊμακλίου (Κυριάκος Γιαγκουλής): Μπράουν 23 (4) Γεωργακούδης 3, Τρετιάκοβ 7, Χάρβεϊ 8 (1), Νάιλς 10, Βασιλείου, Αγρότης, Ανθυμιάδης, Κτωρίδης, Τσοχαταρίδης, Παναγιώτου