ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Την ήττα με 52-47 γνώρισε η ομάδα γυναικών, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 06/02/2022 στο Κίτιον, από την ομάδα του Ζήνωνα. Το σκορ ημιχρόνου 26-20. Δεκάλεπτα: 10-15, 16-05, 15-15, 11-12
Η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-10 ωστόσο το 2ο δεκάλεπτο με ένα επιμέρους σκορ των γηπεδούχων 16-5 βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 26-20.
Στην επανάληψη τα κορίτσια του Ζάριτς έφεραν τα πάνω κάτω και κατάφεραν να προηγηθούν στο 27′ με 35-34 ωστόσο η ομάδα του Ζήνωνα με μια αντεπίθεση διαρκείας έκλεισε την 3η περίοδο με 41-35 και κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Εμμέλεια Γεωργίου της γηπεδούχου ομάδας με 14 πόντους ενώ για τον Κεραυνό 13 (1) πόντους σημείωσε η Νικολέτα Κοντού. Στο σκοράρισμα ακολούθησαν οι Παναγιώτα Κυριάκου με 11π(2) και η Tea Hall Charlton με 9π και 17 ριμπάουντ (8 επιθετικά).

UΜAMI Zήνωνας-Κεραυνός 52-47

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-15, 26-20, 41-35, 52-47