ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΤΡΟΧΟΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ

19/05/2024: Στην πρώτη του συμμετοχή στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ τροχοκαθίσματος, ο Κεραυνός κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή, μετά από εκείνον του κυπελλούχου καθώς στον 3ο αγώνα για την τελική φάση των πλέι-οφ, που έγινε σήμερα στο «Κ. Παπαέλληνας», κέρδισε τον Απόλλωνα με 58-36 και έτσι με σκορ νικών / ηττών 2-1, έφθασε στην κατάκτηση του τίτλου.

Ο Κεραυνός είχε προηγηθεί με 17-09 στο 10λεπτο και στη συνέχεια κράτησε μιαν ελαφριά διαφορά, για να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου με 27-21.

Στην 3η περίοδο οι μετέπειτα νικητές ήταν πιο εύστοχοι σε σχέση με τους παίκτες του Απόλλωνα, για να προηγηθούν στο 30` με 42-28 και στην τελευταία περίοδο, ανέβασαν τη διαφορά πάνω από το +20, για να κερδίσουν τελικά τον καθοριστικό αυτό αγώνα με 58-36, για να στεφθούν πρωταθλητές.